Adalet Mahallesi, Manas Blv. B Kule No:39, 35530 Bayraklı/İzmir 0850 885 01 79
Başvuru
Koşulları

Genel Beklentimiz

Yazıkça Kazan platformunda çalışacak yazarlar, içerik yazma konusunda deneyim sahibi olmalıdır. Bu deneyim, yazarlık başvurusu yaptığınız form üzerinden üreteceğiniz özgün içerik kapsamında deneyimli editörlerimiz tarafından kontrol edilecektir.

Özgün İçerik

Başvuru sürecinde üreteceğiniz içerikler tamamen özgün olmalıdır. Yazdığınız konularla ilgili elbette internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz ancak hiçbir siteden alıntı yapılmamalı, kopya içerikler tarafımıza iletilmemelidir. Gönderilen her içerik sistemimiz tarafından otomatik olarak kopya analizinden geçer ve içeriği gönderen kişilerin başvuruları reddedilir.

Paragraf Uyumu

Başvuru sürecinde bize ilettiğiniz içerikler değerlendirmenin ana kaynağı olacaktır. Dolayısıyla kaleme aldığınız, sizin için en anlamlı ve güzel içeriği bize iletmenizi beklemiyoruz. Başvurunuzun kabul edilmesi için internet jargonuna uygun, siz dili kullanılarak kaleme alınmış, paragraflar ve alt başlıklarla güçlendirilmiş profesyonel bir içerik tarafımıza iletilmelidir. Unutmayın, edebiyat alanında yetenekli olabilirsiniz ancak bu içerikler profesyonel internet sitelerinde yayınlanamazlar. Dolayısıyla başvurunuz bu kapsamda değerlendirilemeyeceği için kabul edilmez.

Seo Uyumu ve Anahtar Kelime

Başvuru yaparken üreteceğiniz içerikler SEO ( Arama Motoru Optimizasonu ) kurallarına uygun bir şekilde yazılmalıdır. Bakınız ; seo uyumlu içerik. Ayrıca içeriklerde anahtar kelime olarak belirtilen ”yazının özetini geçen, yada Google’da arama hacmi olan” kelime ve kelime öbeklerini kullanmanız gerekiyor.